Erzincan’ın Doğa Harikaları – Erzincan Taksi Durağı – +90 542 503 07 24

Erzincan Taksi numaraları, Erzincan Merkez Taksi, Erzincan Otogar Taksi, Taksi Durağı, +90 542 503 07 24

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Erzincan’ın Doğa Harikaları – Erzincan Taksi Durağı – +90 542 503 07 24

22 Temmuz 2020 Akyazı Çiçek Taksi Dolmuşçuluk-Taksicilik en yakın durağımız en yakın taksi durağı Erzincan 7 / 24 Taksi Erzincan 7 / 24 Taksi olarak Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? Erzincan 7/24 Taksi Erzincan Çukurkuyu Otogar Taksi Erzincan Taksi Erzincan'ın Doğa Harikaları - Erzincan Taksi Durağı - +90 542 503 07 24 şoförlerin araba kullanımları taksi ile yolcuğu taksi ile yolculuğu taksi kullanma Taksi Nedir? taksi yolculuğu Taksi yolculukları taksilerimizi temiz ve ferah 0
Erzincan'ın Doğa Harikaları - Erzincan Taksi Durağı - +90 542 503 07 24

 

Türkiye’nin Doğu Anadolu bölgesinde bulunan Erzincan şehrinde birden çok doğa harikaları bulundurmaktadır.

İnsanlar bu doğa harikalarını sadece gezmekle kalmayıp, burada aileleriyle vakit geçirerek piknik de yapabilmektedir.

Bu doğa harikaları, sadece insanlar için değil Erzincan’ın ekonomisine de katkı sağlayan en önemli turizm beldeleridir.

Dünya’nın içerisinde bulunduğu bu zor koşullar altında bireyler maalesef eskiye nazaran rahatça ve temas halinde seyahatler gerçekleştiremiyorlar.

Hastalığın bulaşıcı özelliği insanların yapacakları ziyaretleri maske ile ve diğer kişilerin temas ettiği şeylere zorunda kalmadıkça dokunmama şartıyla gerçekleşmesini zorunlu kılmaktadır.

Özellikle başka bir şehirden başka bir şehre geçişte bu hastalığın taşınma riskinin artması seyahatleri tehlikeli hale getirmektedir.

Bireyler gezi esnasında kendilerine her ne kadar dikkat etseler de bu gezileri de özel araçlarla gerçekleştirmek hem kendilerini hemde etrafındakilerin hayatını tehlikeye atmamasını sağlayacaktır.

Bu hususta dışarıdan veya bu bölgede bulunan bireylerin varsa kendi arabaları yoksa ise taksi ile yolculuğu tercih etmesi faydalı olacaktır.

Bizler ise sizlerin sağlığını düşünüyor hem sizin bu süreçte sağlıkla seyahat etmenizi hemde güzel şehrimizin sizlerin ziyaretinden mahrum kalmaması için uğraşıyoruz. Araçlarımız sizin için her gün itinayla temizleniyor ve sizlerin güvenle yolculuk yapması için hazır bulunuyor. Şoförlerimiz ise ilçe hakkında detaylı konum bilgisine sahip bireyler tarafından sizi güvenle istediğiniz yere ulaştırmak için seçiliyor. Bizlere istediğiniz alanlardan, sitemizdeki durak numaralarımızdan rahatlıkla ulaşabilir kolayca bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1. Ekşisu

Erzincan dendiğinde akla ilk gelen Ekşisu, hem görüntüsü hemde konumu itibariyle bir çok kişi tarafından ziyaret ediliyor. Ekşisu, görüntüsü itibariyle insanları kendine çekerken aynı zamanda ailece vakit geçirecek alanları ile insanların güzel vakit geçirmesini sağlamaktadır.

Aynı zamanda sazlık alanlarıyla ise bir çok kuşa ev sahipliği yapmaktadır.

Ekşisu’nun bir diğer vazgeçilmez özelliği ise çeşmelerden devamlı akan sodalı suyudur. Burada piknik yapan aileler aynı zamanda buradaki doğal soda suyundan içebilmektedir.

Belde aynı zamanda burayı ziyarete gelecek kişiler için Go-kart, su bisikleti havuzu, şifalı kaplıcaları da bulunmaktadır.

Sizlere anında ulaşmak ve kaliteli hizmet vermek adına Ekşisu beldesinde durağımız bulunmaktadır. Telefon numarasına İnternet sitemizden ulaşabilirsiniz.

2- Mamahatun Kervansarayı, Hamamı ve Türbesi 

Erzincan, jeopolitik konumundan dolayı ipek yolunun üzerinde yer almaktaydı. Uygarlıklar, İmparatorluklar bu yolu kullanarak ticaret yaptıkları için bu tür şehirlerde dinlenme ve konaklama adına kervansaraylar bulunmaktaydı. Erzincan’da da ticaret için yol alan atlıların dinlenmesi için bir kervansaray bulunmaktaydı.

12. yüzyıl zamanlarında yapılan Kervansaray’ın hemen yanında tarihi bir hamam bulunmaktadır. Tercan’da bulunan bu kervansaray Erzincan’a sadece 92 km uzaklıktadır.

 

3. Girlevik Şelalesi 

Türkiye’nin en büyük birisi olan Girlevik Şelalesi Erzincan şehir merkezine sadece 35 km uzaklıkta bulunmaktadır. Şelale hafta sonları stres atmak adına ve aile ile güzel vakit geçirmek için oldukça ideal bir yerdir.

 

 

 

4- Abrenk Kilisesi ve Dikitleri

Abrenk Kilisesi ve Dikitleri,Tercan’ın Üçpınar Köyü’nün yakınlarında Vank Dağın’da bulunmaktadır. Manastırın üst taraflarında etrafı çevrili bir şapel bulunmakla birlikte onun hemen ilerisinde İkisi ayakta diğeri ise yerde bulunan üç dikit bulunmaktadır.

 

 

 

 

5 – Terzi Baba Türbesi

Mevlana zamanlarında yaşayan terzi baba, adından da anlaşılabileceği gibi terzi görevi yapmaktaydı. Lakin din eğitimine çok önem vermiş ve bu dünyadan çok ahiret hayatını önemsemiştir. Etrafındaki insanlara ve fakirlere yardım eden Terzi Baba, Erzincan şehrini ziyarete gelen Mevlana’nın Halifesi tarafından eğitim görmüş ve bu doğrultuda herkes tarafından ziyarete uğramaya başlamıştır. Karargahına gömülen Terzi Baba’nın mezarının üstüne türbe yapılmış ve içerisinde Terzi Babadan başka iki öğrencisine  de yer verilmiştir.

İçerisinde bulunduğumuz durum her ne kadar bizi kısıtlasa evlerden isteyerek yada zorunlu olarak ayrılmak zorunda kalabiliyoruz. Bu durum kalıcı değil lakin dikkat edilmesi gereken bir süreç. Bu hususta sizinde bizim kadar bu durumu ciddiye aldığınızı ve dikkat ettiğinizi biliyoruz. Bizler de sizler için en güvenli ortamı hazırlamak adına hijyen ve temizliğimize son derece önem veriyoruz.

Erzincan 7 / 24 Taksi olarak Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Öncelikle sizin bize kolaylıkla ulaşabilmeniz adına sizlerin bize en çok ihtiyaç duyabileceği hastane, havaalanı gibi yerlerden bizlere ulaşabilirsiniz. Şayet durağımızın olmadığı bir alanda iseniz bize kolaylıkla ulaşabilmeniz adına telefon numaralarımız sitemizde mevcuttur. Bizi aradığınızda kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Size en yakın durağımızı bulabilmek adına sitemize girerek size en yakın durağımızı bulabilirsiniz.

Bizimle birlikte yapacağınız yolculuklarda size rahatça ve güvenilir bir yolculuk vadediyoruz.

Taksi yolculuklarında en çok dikkat edilen ve aranan hususlardan bir tanesi ise şoförlerin araba kullanımları ve sizinle içerisinde bulunacağı diyaloglardır. Şoförlerimiz sizleri istediğiniz yerlere kolaylıkla ve güvenle yetiştirmek için hazır bulunmaktalar.

Bizi isteğiniz saatde arayabilirsiniz. Özellikle geceleri kendi başımıza yolculuk yapmak artık çok fazla güvenli değil. Bu sebeple o saatlerde bile size acilen ulaşmak ve yardımcı olmak bizim önceliğimiz.

Gönül rahatlığıyla bizimle yolculuk yapabilirsiniz.

Sizin memnun olmanız ve yolculuğunuzu gönül rahatlığıyla gerçekleştirmeniz bizim için oldukça önemlidir.

Özellikle içerisinde bulunduğumuz bu dönemde sizin için ve kendimiz için temizlik oldukça önemli hale gelmiş durumda. Sizlerin sağlıklı bir yolculuk geçirmek amacıyla bireysel yolculuk için bizi tercih etmeniz bizi gururlandırmakta ve bilakis bu sebeple sizin için taksilerimizi temiz ve ferah tutmaktayız.

Pandemi döneminde araçlarımızı sıklıkla temizleyerek sizlerin sağlını korumak adına dikkatle çalışmaktayız. Sizde bu pandemi döneminde gönül rahatlığıyla sağlıklı bir yolculuk için bizi tercih edebilirsiniz.

Ücretlerimizi öğrenmek ve bizim ile ilgili daha çok bilgi elde etmek için sitemizdeki diğer blog yazılarını okuyabilirsiniz. Hemen Erzincan’ın her bölgesinden taksi çağırmak için aşağıdaki iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button