Erzincan ve Akadlar – Taksi – Taksi Erzincan – +90 542 503 07 24

Erzincan Taksi numaraları, Erzincan Merkez Taksi, Erzincan Otogar Taksi, Taksi Durağı, +90 542 503 07 24

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Erzincan ve Akadlar – Taksi – Taksi Erzincan – +90 542 503 07 24

13 Ekim 2020 Araştırma Taksi Erzincan deneyim yaşayan taksi şoförleri en yakın taksi durağı Erzincan 7 / 24 Taksi olarak Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? Erzincan 7/24 Taksi Erzincan Taksi Erzincan ve Akadlar - Taksi - Taksi Erzincan - +90 542 503 07 24 Taksi Çağır Taksi işleyişi Taksi Nedir? Taksi yolculukları yolculuk yapmak 0
Erzincan ve Akadlar - Taksi - Taksi Erzincan - +90 542 503 07 24

 

Geçmişten günümüze bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu’nun her bir bölgesi bu medeniyetlerden eserlerle süslenmektedir.

Gerek Türkiye’nin en batısı gerekse en doğusu farklı medeniyetlere yıllar boyunca ev sahipliği yapmıştır. Türkiye’nin coğrafi ve jeolojik konumu bir çok yönden avantajlı yönlere sahip olmakla birlikte iki kıtayı birbirine bağlaması ve üç taraftan denizle kaplı olması hem tarım hemde limancılıkla uğraşan uygarlıklar için hazine değerinde olmuştur.

Eski zamanlardaki uygarlıkların yurtlarından beklentileri, ekonomilerine geçimlerine bağlı kaldıkları mallar bizim günümüzdeki şartlarla örtüşmemektedir. O zamanlarda yerleşim yerlerinden beklentiler, gerek deniz gerek tarım gerekse madenlerdi. Günümüzde de bu unsurlar oldukça önem arz etse de bu unsurların yanına teknoloji vb. gibi unsurlarında eklenmesi öncelik sıralaması bakımından bu unsurları biraz daha geriye ötelemektedir.

Uygarlık zamanlarında Anadolu’nun denizlerle çevrili olması ve tarım ürünlerinin yetişmesi açısından zengin bir toprak yapısının bulunmasını onu adeta paylaşılamayan bir hazine konumuna getirmişti.

Bu sebeple Anadolu, başta Hititler olmak üzere Persler, Büyük İskender, Urartular, Hayaslılar gibi uygarlıklar tarafından en son ise Türkler tarafından ev sahibi olmuştur.

Anadolu’nun her bölgesinde farklı bir uygarlıklar bulunduran Anadolu’da deniz kıyısındakiler limancılıkla, diğerleri ise bölgelerin tarımsal özelliklerine ve coğrafi yapısına göre ise tarım ile uğraşılmaktaydı.

Erzincan ve Uygarlıklar 

Erzincan ise Anadolu’nun her bölgesi ve şehri gibi bu uygarlıklara sırasıyla misafirlik yapmıştı. Önce Akadlar, Hayaslılar, Azzilerin, Hititliler, Urartular ve Persliler olmak üzere son olarak da Türklerin Anadolu’ya girmesiyle Türklere ev sahipliği yapmış oldu.

Erzincan, konumu gereği Doğu Anadolu bölgesinde olmasına rağmen bir çok doğa harikasına sahip olmakla birlikte önemli şahsiyetlerin türbelerine, şelalelerine, kervansaraylara kadar önemli tarihi eserleri barındırmaktadır.

Günümüzde Dünya’dan veya ülkemizde bulunan bir çok birey tarafından ziyaretler alan ve önemli turizm beldelerinden olan Erzincan, doğal alanlarıyla insanlara eğlence, huzur ve ailece vakit geçirme imkanı sunduğu için oldukça tercih edilebilir şehirlerimizin arasında yer almaktadır.

Bizler ise sizlerin bu dönem içerisinde bu tarihi alanlardan ve güzel şehrimizden ayrı kalmamanız adına sizleri güvenli ve hızlı bir şekilde istediğiniz alanlara götürüp sizin bize ihtiyacınız olduğu her alanda yanınızda olmak adına bize kolayca ulaşmanız için buradayız. Bizlere konumuzun nerede olursa olsun, sitemize girerek ve ister size en yakın durağı ister istediğiniz bir durağımızdan telefon numaramızı arayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz. Sizlere yakın olmak için gidebileceğiniz veya gitmek isteyebileceğiniz yerleri, alanları tespit ederek size daha hızlı dönüş yapabilmek adına bu alanlarda duraklarımızı bulunduruyoruz. Erzincan 7/24 Taksi olarak size istediğiniz her saat ve gün hizmet etmek için buradayız. İçerisinde bulunduğumuz bu hassas ve zorlu süreçte sizlerin ve sevdiklerinizin güvenliği için araçlarımızı her gün sizden sonra özenle temizliyor hijyenimize son derece önem veriyoruz.

Akad İmparatorluğu 

Akkad veya Akad İmparatorluğu , M.Ö 2334 – 2150 yılları arasında hüküm sürmekle birlikte başkenti Akad olan Sargon tarafından kurulmuş devlettir.

Köken itibariyle Sami olan Akadlar’ın varlığı Sümerlilerin Mezopotamya’ya geldiği zamanlardan süre gelmekteydi. O esnada bölgede var olunan Samiler daha sonraları toplaşarak Akad şehri başkenti olmak üzere Akad İmparatorluğunu kurdu.

Akadlar’da her imparatorluk gibi bir kral tarafından bereketli zamanlarını yaşadı. Naram Sin dönemi olarak da bilinen bu dönemde, Naram Sin dedesi Sargon’un miras bıraktığı toprakları korumakla kalmayıp genişletti. Bir çok uygarlıkla savaşan ve topraklarını koruyan Naram sin aynı zamanda topraklarını korumakla birlikte genişlemesini de sağlamıştır. Naram Sin’den sonra tahta oğlu Şar-Kali-Şarri geçti ve o da babası gibi bir çok uygarlıkla savaş içerisinde bulundu.

Akadlılar için asıl sıkıntı Şar-Kali-Şarri’den sonra dört kişininde aynı anda krallıklarını ilan etmesiyle baş göstermeye başladı.

Akadlılar hüküm sürdükleri yıllar itibariyle 2150 yılında kralın vefatıyla tahta dört kişinin birden kendini kral ilan etmesi İmparatorluk içerisinde iç çekişmelere sebep oldu. Bu esnada Gutiler’in savaş ilan etmesiyle zorlu süreçlerden geçti ve bir süre sonra ise Gutiler tarafından yıkıldı.

Erzincan Akadlılara M.Ö. 2600 ‘lü yıllarda ev sahipliği yapmaktadır.

Erzincan 7 / 24 Taksi olarak Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Öncelikle sizin bize kolaylıkla ulaşabilmeniz adına sizlerin bize en çok ihtiyaç duyabileceği hastane, havaalanı gibi yerlerden bizlere ulaşabilirsiniz. Şayet durağımızın olmadığı bir alanda iseniz bize kolaylıkla ulaşabilmeniz adına telefon numaralarımız sitemizde mevcuttur. Bizi aradığınızda kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Size en yakın durağımızı bulabilmek adına sitemize girerek size en yakın durağımızı bulabilirsiniz.

Bizimle birlikte yapacağınız yolculuklarda size rahat ve güvenilir bir yolculuk vadediyoruz.

Taksi yolculuklarında en çok dikkat edilen ve aranan hususlardan bir tanesi ise şoförlerin araba kullanımları ve sizinle içerisinde bulunacağı diyaloglardır. Şoförlerimiz sizleri istediğiniz yerlere kolaylıkla ve güvenle yetiştirmek için hazır bulunmaktalar.

Bizi isteğiniz saatlerde arayabilirsiniz. Özellikle geceleri kendi başımıza yolculuk yapmak artık çok fazla güvenli değil. Bu sebeple o saatlerde bile size acilen ulaşmak ve yardımcı olmak bizim önceliğimiz.

Gönül rahatlığıyla bizimle yolculuk yapabilirsiniz.

Sizin memnun olmanız ve yolculuğunuzu gönül rahatlığıyla gerçekleştirmeniz bizim için oldukça önemlidir.

Özellikle içerisinde bulunduğumuz bu dönemde sizin için ve kendimiz için temizlik oldukça önemli hale gelmiş durumda. Sizlerin sağlıklı bir yolculuk geçirmek amacıyla bireysel yolculuk için bizi tercih etmeniz bizi gururlandırmakta ve bilakis bu sebeple sizin için taksilerimizi temiz ve ferah tutmaktayız.

Pandemi döneminde araçlarımızı sıklıkla temizleyerek sizlerin sağlığını korumak adına dikkatle çalışmaktayız. Siz de bu pandemi döneminde gönül rahatlığıyla sağlıklı bir yolculuk için bizi tercih edebilirsiniz.

Ücretlerimizi öğrenmek ve bizim ile ilgili daha çok bilgi elde etmek için sitemizdeki diğer blog yazılarını okuyabilirsiniz. Hemen Erzincan’ın her bölgesinden taksi çağırmak için aşağıdaki iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button