Erzincan Terzi Baba Türbesi Taksi – +90 542 503 07 24

Erzincan Taksi numaraları, Erzincan Merkez Taksi, Erzincan Otogar Taksi, Taksi Durağı, +90 542 503 07 24

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Erzincan Terzi Baba Türbesi Taksi – +90 542 503 07 24

18 Temmuz 2020 Akyazı Çiçek Taksi Akyazı Taksi Durağı Bahçelievler Çiçek Taksi Dolmuşçuluk-Taksicilik Erzincan Ada Taksi Numarası Erzincan Akyazı Çiçek taksi Erzincan Akyazı Eşot Taksi Erzincan Akyazı Merkez Taksi Erzincan Akyazı Otogar Taksi Erzincan Akyazı Taksi Çağır Erzincan Bahçelievler Otogar Taksi Erzincan Bahçelievler Semti Taksi Durağı - Taksi Numarası - Taksi Numaraları +90 542 503 07 24 Erzincan Bahçelievler Taksi numaraları Erzincan Bahçelievler Taksi Numarası Erzincan Başbağlar Çiçek Taksi Erzincan Başbağlar En Yakın Taksi Erzincan Başbağlar En Yakın Taksi Durağı Erzincan Başbağlar Merkez Taksi Erzincan Başbağlar Otogar Taksi Erzincan Başbağlar Semti Taksi Durağı - Taksi Numarası - Taksi Numaraları +90 542 503 07 24 Erzincan Başbağlar Taksi Durağı Erzincan Başbağlar Taksi numaraları Erzincan Başbağlar Taksi Numarası Erzincan Çarşı Çiçek Taksi Erzincan Çarşı En Yakın Taksi Erzincan Çarşı En Yakın Taksi Durağı Erzincan Çarşı Merkez Taksi Erzincan Çarşı Taksi Çağır Erzincan Çarşı Taksi Durağı Erzincan Çarşı Taksi Numarası Erzincan Çarşı UÇAR TAKSİ telefon numarası Erzincan Çatalarmut En Yakın Taksi Durağı Erzincan Çatalarmut Semti Taksi Durağı - Taksi Numarası - Taksi Numaraları +90 542 503 07 24 Erzincan Çatalarmut Taksi Numarası Erzincan Çukurkuyu Eşot Taksi Erzincan Çukurkuyu Merkez Taksi Erzincan Demirkent Çiçek Taksi Erzincan Demirkent En Yakın Taksi Erzincan Demirkent Otogar Taksi Erzincan Demirkent Taksi Çağır Erzincan Demirkent Taksi Numarası Erzincan Demirkent UÇAR TAKSİ telefon numarası Erzincan Geçit En Yakın Taksi Durağı Erzincan Geçit Eşot Taksi Erzincan Geçit Merkez Taksi Erzincan Geçit Taksi Çağır Erzincan Geçit Taksi Durağı Erzincan Geçit Taksi numaraları Erzincan Geçit Taksi Numarası Erzincan Halitpaşa ada taksi numarası Erzincan Halitpaşa Eşot Taksi Erzincan Halitpaşa Merkez Taksi Erzincan Halitpaşa Otogar Taksi Erzincan Halitpaşa Taksi Numarası Erzincan Korsan Taksi Erzincan Merkez Taksi Erzincan Taksi Erzincan Uçar Taksi Numarası Erzincan'da Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? Güncel Taksicilik Faaliyetleri Günümüzde taksiler hastanedeki durağımız İnsanlar neye göre taksi seçerler ? taksicilik yapabilmek Terzi Baba Hazretleri Kimdir? 0
Erzincan Terzi Baba Türbesi Taksi - +90 542 503 07 24

 

Türkiye gerek coğrafi konumu gerekse topraklarında bulundurduğu zenginliklerle geçmişten günümüze bir çok uygarlık ve topluluğa ev sahipliği yapmıştır. Böylece günümüzde bugünden milyonlarca yıl önceye ait kalıntılara rastlayabiliyor. Kalıntılardan o yıllara dair neler yaşandığına insanoğlunun şimdiki zamana nasıl geldiğine şahitlik edebiliyoruz.

Dünyada bir çok yerde buna benzer eserler bulunsa dahi Türkiye bir çok uygarlığa ev sahipliği yapması sebebiyle bu eserler bakımından bir çok ülkeye nazaran oldukça şanslıdır.

Bu durumda Dünya’nın her bir yerinden insanın ülkemizi ziyaret ederek, eserleri görmek istemesine ve ülkenin bu ziyaretlerden ekonomisine katkıda bulunmasına vesile oluyor.

Gerek kendi vatandaşımız gerekse başka ülkeden insanlar, yön bilgisi bilmeden bu bölgelere ziyarette bulunuyor ve şehirleri gezerek yeni şeyler keşfediyorlar.

Bu gezilerin en büyük yardımcısı ise taksilerdir. Bireyler genellikle bilmedikleri yerlere ulaşma da ilk önce taksilere güvenmektedir. Taksiler ile yapılan yolculuklar, bireyleri istedikleri alana hızlıca ve rahat bir yolculuk ile ulaştıracağı için ilk güvenilir tercihlerden birisidir.

Bizlerde Erzincan 7/24 taksi olarak sizleri güzel şehrimizi gezdirmek ve istediğiniz yerlere güvenilir konforlu rahat bir yolculuk sağlamak için uğraşıyoruz. Bizi tercih ettiğiniz taktirde sizler için önceden temizlediğimiz içerisinde bulunduğumuz bu dönemde hijyeninize dikkat ederek hareket ettiğimiz araçlarımız 7/24 sizlere hizmet etmek için bekliyor. Güven rahatlığıyla yolculuk edebilir istediğiniz yerleri ziyaret edebilirsiniz. 

Terzi Baba Hazretleri Kimdir?

Her bir bölgesinde ayrı bir zenginlik barındıran Türkiye, Erzincan ilinde de oldukça meşhur bir türbe barındırıyor. Terzi Baba Türbesi Erzincan’ın göz bebeklerinden biridir.

Terzi Baba Hazretleri, kimisine göre Erzurum kimisine göre ise Erzincan’da doğmuş Anadolu’nun büyük velilerinden biridir. Doğum yılı Hicri takvime göre 1195 (m. 1780) yılıdır.

Asıl adı Muhammed Vehbi olan Terzi Baba, Hayyat Vehbi olarak şöhret bulmuş ve vefat ettiğinde Erzincan’da karargahının bulunduğu yere defnedilmiştir. Defnedildiği yer ise bugün Terzi Baba Türbesi olarak anılmakta ve ziyaret edilmektedir.

Terzi baba, ailesinin isteği üzerine temel din bilgileri ile ilgili tahsil gördükten sonra sanat ile  ilgili eğitim görmek için terzilik öğrenmeye başladı. Bugün Terzi Baba olarak anılmasının sebebi ise budur.

Terzi baba için önemli olan bu dünya değildi o daha çok ahirete önem veren birisiydi. Kendi mesleğiyle bile uğraşırken Allah’ın adını ağzından eksik etmezdi.

Daha sonraları Mevlana Hazretleri’nin halifelerinden Şeyh Abdullah Mekki Efendi ile görüşmüş ve ona talebe olmuştur.

Terzi Baba, fakirleri ve onlara yardım etmeyi çok severdi. Söylenene göre bir gün üzerinde eski bir montu olan bir adam Erzincan’da kapı kapı terzi aradı. Lakin kimse onun paltosunu dikmek istemedi. En sonunda ise biri ona Terzi Baba’yı bulmasını paltosunu ancak onun dikeceğini söyledi. Adam denileni yaptı ve Terzi Baba’yı buldu. Terzi Baba adamın montunu aldı yıkadı, kuruttu ve dikti. Daha sonrası adama paltoyu teslim ederek ondan herhangi bir ücret istemediğini belitti. O fakir ise Yüce Allah’a dönerek Terzi Baba için sevdiklerinin sohbetine kavuşması için dua etti.

O günlerde Erzurum’dan yola çıkan Mevlana Hazretleri’nin halifesi Şeyh Abdullah Mekki, Erzincan’a gelerek arkadaşlarına burada bir zatın bizde emaneti var dedi. Erzincan’a Şeyh’in geldiğini duyan insanlar akın akın Şeyh’i ziyaret etmeye başladı.

Ziyaret edenler arasında Terzi Baba’da vardı ve Şeyh onu gördüğünde ayağa kalktı ve onu yanına çağırdı. Terzi Baba’ya iltifatlarda bulunan Şeyh Hazretleri bizde bir emanet var bu emanete de seni uygun gördük dedi. Terzi baba maddiyat ile ilgili ise dünya için eyvallah demem diye buyurdu.

Şeyh Hazretleri ise ” Oğlum emanet edeceğim şey seni bu dünyadan kurtarmaktan başka bir şey değildir.” dedi . Terzi Baba’ya emaneti teslim etti ve şehirden ayrıldı.

Terzi Baba’nın himmeti kısa zaman içerisinde her yere yayıldı ve insanlar onu ziyaret etmek için akın etmeye başladı. Fakat bazı kişiler bu durumdan memnun kalmayınca Terzi Baba’yı şikayet etti. Bunun üzerine Terzi Baba’ya soru soruldu ve Terzi Baba soruya ilmiyle güzel bir cevap verince yapılan suçlamaların asılsız olduğu belli oldu.

İnsanlar tekrar ziyarete başladılar ve zamanla Terzi Baba, Hafız Rüştü Efendi, Hacı Mustafa Fehmi ve Leblebici Baba gibi halifeler yetiştirdi.

Terzi Baba’nın da Yunus Emre gibi yazdığı ilahileri bulunmaktadır.

Terzi Baba Türbesi, 1980’li yıllarda harabe haline dönmüş ve bu sebeple Osmanlı yapısına dikkat edilerek tekrar restore edilmiştir.

Pandemi ilan edilen bu dönemde sevdiklerini tehlikeye atmadan, Terzi Baba Türbesi dahil olmak üzere Erzincan’da bulanan bir çok yeri rahatlıkla bulup güvenle seyahat edebilirsiniz. Numaralarımıza ulaşmak için sitemize girip, konumumuza bakarak size en yakın durağı bulabilir yada bulunduğunuz konuma bizi çağırabilirsiniz. Numaralarımız sitemizde mevcuttur.

Erzincan 7 / 24 Taksi olarak Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Öncelikle sizin bize kolaylıkla ulaşabilmeniz adına sizlerin bize en çok ihtiyaç duyabileceği hastane, havaalanı gibi yerlerden bizlere ulaşabilirsiniz. Şayet durağımızın olmadığı bir alanda iseniz bize kolaylıkla ulaşabilmeniz adına telefon numaralarımız sitemizde mevcuttur. Bizi aradığınızda kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Size en yakın durağımızı bulabilmek adına sitemize girerek size en yakın durağımızı bulabilirsiniz.

Bizimle birlikte yapacağınız yolculuklarda size rahat ve güvenilir bir yolculuk vadediyoruz.

Taksi yolculuklarında en çok dikkat edilen ve aranan hususlardan bir tanesi ise şoförlerin araba kullanımları ve sizinle içerisinde bulunacağı diyaloglardır. Şoförlerimiz sizleri istediğiniz yerlere kolaylıkla ve güvenle yetiştirmek için hazır bulunmaktalar.

Bizi isteğiniz saatlerde arayabilirsiniz. Özellikle geceleri kendi başımıza yolculuk yapmak artık çok fazla güvenli değil. Bu sebeple o saatlerde bile size acilen ulaşmak ve yardımcı olmak bizim önceliğimiz.

Gönül rahatlığıyla bizimle yolculuk yapabilirsiniz.

Sizin memnun olmanız ve yolculuğunuzu gönül rahatlığıyla gerçekleştirmeniz bizim için oldukça önemlidir.

Özellikle içerisinde bulunduğumuz bu dönemde sizin için ve kendimiz için temizlik oldukça önemli hale gelmiş durumda. Sizlerin sağlıklı bir yolculuk geçirmek amacıyla bireysel yolculuk için bizi tercih etmeniz bizi gururlandırmakta ve bilakis bu sebeple sizin için taksilerimizi temiz ve ferah tutmaktayız.

Pandemi döneminde araçlarımızı sıklıkla temizleyerek sizlerin sağlını korumak adına dikkatle çalışmaktayız. Siz de bu pandemi döneminde gönül rahatlığıyla sağlıklı bir yolculuk için bizi tercih edebilirsiniz.

Ücretlerimizi öğrenmek ve bizim ile ilgili daha çok bilgi elde etmek için sitemizdeki diğer blog yazılarını okuyabilirsiniz. Hemen Erzincan’ın her bölgesinden taksi çağırmak için aşağıdaki iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button