Erzincan Polis Meslek Eğitim Merkezi – Taksi

Erzincan Taksi numaraları, Erzincan Merkez Taksi, Erzincan Otogar Taksi, Taksi Durağı, +90 542 503 07 24

Erzincan Polis Meslek Eğitim Merkezi – Taksi

30 Aralık 2021 Araştırma Taksi Erzincan 7 / 24 Taksi Erzincan 7 / 24 Taksi olarak Erzincan 7 / 24 Taksi olarak Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? Erzincan Taksi müşteri memnuniyeti Pandemi Süreci ve Taksicilik Taksi Erzincan taksi tercihi taksi yolculuğu 0

 

İnsanlar varolduklarından itibaren yaşam savaşı vererek ömürlerini geçirirler. Gerek ilk çağ olsun gerek günümüz insanlar hayatta kalmak ve kendilerini korumak için çeşitli yöntemlere başvururlar. Bu yöntemler insanoğlu gelişip bir araya gelerek topluluk kurmasıyla bireysellikten toplumsal korumaya kadar gelişim göstermiştir.

Her birey günümüzde kendini yine de bireysel olarak korusa da genel itibariyle ülkesi tarafından da korunmaktadır.

Günümüzde oluşan askeri , siyasi sınıfların ilk oluşmasına dair öne atılan iddialardan birinde bunu görmek mümkündür.

İnsanoğlu en başta kendini koruyarak geldiği yolda yerleşik hayata geçmesiyle koruma yöntemini de geliştirmek zorunda kalmıştır.

Avcılık mesleğiyle sürekli yolculuk yapan insanlar , ellerinde ki yiyeceği stoklamayı öğrenemeden yerleşik hayata geçememiştir. Stoklama farkedildiğinde artık hayvanların peşinden koşmayıp yerleşik olarak yaşamaya başlamışlardır. Artık hareket halinde bulunmayan bu topluluklar zamanla eski çevikliğini ve hızını da kaybetmiştir.

Lakin yerleşik hayatı tüm toplulukların kabul etmemesi ve avcı denilen toplulukların varlıklarını hala sürdürmesi bir süre sonra yerleşik hayattakiler için tehdit olmaya başlamıştır.

Av peşinde koşan ve besin bulamayan avcı grubu yerleşik hayata geçen toplulukları yağmalayarak besinlerine el koymaya başlamıştır. Eskisi gibi çevik olmayan bu topluluk zamanla bu istilalardan sıkılarak çözüm arayışına girmiştir.

Bir süre sonra yapamadıkları çevikliği besin yolu ile satın alamaya karar vererek bir avcı topluluğuyla antlaşma yapmışlardır. Bu antlaşmaya göre avcı grubu  topluluğu korurken topluluk ise onlara bunun karşılığında besin temin edecektir.

Lakin avcı grubu her zaman topluluğun yanında kalamayınca istilalar devem etmiştir. Bunun sonucunda avcı gurubu yerleşik hayattakilerin yanına yerleşmiş lakin kendilerini eğitmekten vazgeçmemiştir. Böylece günümüzdeki askeri sınıfın temeli atılmıştır.

Polis Meslek Eğitim Merkezi

POMEM olarak anılan Polis Meslek Eğitim Merkezleri diğer askeri okullar gibi polis eğitmek üzerine kurulan okullardır.

Öğrencilerini 4 yıllık üniversite mezunlarından arayan pomem , yaptığı sınav doğrultusunda başarılı olanlara 6 ay eğitim vermektedir.

Eğitim ve öğretimini başarıyla tamamlayan öğrencilere eğitim sonunda eğitim sertifikası verilmektedir.

Kimler Başvurabilir?

POMEM ‘e başvuracak adaylarda aranan şartlar;

 • TC vatandaşı olmak
 • Yükseköğretim okulundan lisans , önlisans gibi derecelerden en az birinden mezun olmak
 • KPSS ‘de belirlenen puanlardan birini almak
 • Şehit , gazi ailesinden olanlar için belirlenen puanın en az %80 ini almak
 • Yapılan yaş düzeltmeleri dikkate alınarak 30 yaşını doldurmamak
 • Silah taşımayı engelleyip silahlı görev yapmaya hukuki engel bulundurmama
 • Sağlık yönetmeliğinde bulunan şartlara uymak

Başvuru yapacak kimsenin eşi veya kendisinin ;

 • Kasten işlenen bir suçla ilgili hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa da her hangi bir hapis cezasının  bulunmaması
 • Affa uğramış ve bir suçla ilgili hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa da ;  zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa saldırı gibi suçlardan mahkum olmayıp herhangi bir soruşturma içerisinde bile bulunmamak
 • Adayın kendisinin ve evli ise eşinin ; ahlaki değerlere zarar verecek işlerde bulunmaması , uyuşturucu gibi zararlı maddelerin satışında bulunmaması
 • Başvuru sürecinde herhangi bir partiye üye olmadığını beyan edilmesi
 • Kamu haklarını kullanmaktan mahrum bırakılmamış olmak
 • Herhangi bir polis okulundan atılmamak ( sağlık yönetmeliği hükümleri hariç

Erzincan 

Her bir bölgesinde ayrı bir güzellik barındıran Türkiye’nin doğusu da bir o kadar tarihi ve doğal güzellikleriyle çevrilidir.

Erzincan ili de Türkiye’nin doğusunun kuzeyinde yer alan hem tarihi hemde dağları , şelaleleri ile turistlik bir beldemizdir.

Turistlik yerleri dışında bir üniversitesi de bulunan bu ilde aynı zamanda POMEM olarak bilinen Polis Meslek Eğitim Merkezi Bulunmaktadır.

Erzincan Polis Meslek Eğitim Merkezi 

İlk olarak 1985 yılında eğitim öğretim yılına başlayan bu eğitim merkez, yaşanan Erzincan depreminden sonra kadrosunu Erzurum Polis okuluna nakletmiştir.

1998 yılında merkezin tekrar açılmasına  karar verilmiş ve Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme vakfı tarafından desteklenerek tekrar açılmıştır.

2001 yılında ise 2 yıllık önlisans eğitimi veren bir okula dönüşmüştür.

Ağustos 2014 tarihinde ise Polis Meslek Eğitim Merkezine dönüşmüştür ve 4 Nisan 2015 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığına bağlanmıştır.

Ders İçerikleri

 • Beden Eğitimi
 • Demokratik Polislik ve İnsan Hakları
 • Devletin İdari Yapısı
 • Mesleki Yazışma
 • Polis Müdahale Yöntem ve Teknikleri
 • Silah ve Atış Bilgisi
 • Temel Hukuk Trafik Güvenliği
 • Polis Mevzuatı
 • Polis Halk İlişkileri ve İletişim
 • Polislikte Vaka Çalışmaları
 • Sosyal Psikoloji ve Toplumsal Olaylar Kitle Yöntemi

Ulaşım

Fakülteleri Erzincan Merkezde bulunan üniversiteye ulaşmak çok kolay. Erzincan ilimize geldiğinizde gerek üniversite gerekse Erzincan ‘ın başka bölgelerine Erzincan 7/24 Taksi olarak bizi tercih ederek ulaşabilirsiniz.

Hava alanı , otogar ve merkezdeki bir çok durağımıza ulaşabilir veya İnternet sitesinde yer alan diğer duraklarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Pomem de  okumak için gelen öğrencilerimize kolay ulaşım sağlamak adına Pomem de de duraklarımız mevcuttur.

Erzincan 7 / 24 Taksi olarak Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Öncelikle sizin bize kolaylıkla ulaşabilmeniz adına sizlerin bize en çok ihtiyaç duyabileceği hastane, havaalanı gibi yerlerden bizlere ulaşabilirsiniz. Şayet durağımızın olmadığı bir alanda iseniz bize kolaylıkla ulaşabilmeniz adına telefon numaralarımız sitemizde mevcuttur. Bizi aradığınızda kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Size en yakın durağımızı bulabilmek adına sitemize girerek size en yakın durağımızı bulabilirsiniz.

Bizimle birlikte yapacağınız yolculuklarda size rahat ve güvenilir bir yolculuk vadediyoruz.

Taksi yolculuklarında en çok dikkat edilen ve aranan hususlardan bir tanesi ise şoförlerin araba kullanımları ve sizinle içerisinde bulunacağı diyaloglardır. Şoförlerimiz sizleri istediğiniz yerlere kolaylıkla ve güvenle yetiştirmek için hazır bulunmaktalar.

Bizi isteğiniz saatlerde arayabilirsiniz. Özellikle geceleri kendi başımıza yolculuk yapmak artık çok fazla güvenli değil. Bu sebeple o saatlerde bile size acilen ulaşmak ve yardımcı olmak bizim önceliğimiz.

Gönül rahatlığıyla bizimle yolculuk yapabilirsiniz.

Sizin memnun olmanız ve yolculuğunuzu gönül rahatlığıyla gerçekleştirmeniz bizim için oldukça önemlidir.

Özellikle içerisinde bulunduğumuz bu dönemde sizin için ve kendimiz için temizlik oldukça önemli hale gelmiş durumda. Sizlerin sağlıklı bir yolculuk geçirmek amacıyla bireysel yolculuk için bizi tercih etmeniz bizi gururlandırmakta ve bilakis bu sebeple sizin için taksilerimizi temiz ve ferah tutmaktayız.

Pandemi döneminde araçlarımızı sıklıkla temizleyerek sizlerin sağlını korumak adına dikkatle çalışmaktayız. Siz de bu pandemi döneminde gönül rahatlığıyla sağlıklı bir yolculuk için bizi tercih edebilirsiniz.

Ücretlerimizi öğrenmek ve bizim ile ilgili daha çok bilgi elde etmek için sitemizdeki diğer blog yazılarını okuyabilirsiniz. Hemen Erzincan’ın her bölgesinden taksi çağırmak için aşağıdaki iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button