Erzincan Altıntepe Ören Yeri – Taksi – Taksi Erzincan – +90 542 503 07 24

Erzincan Taksi numaraları, Erzincan Merkez Taksi, Erzincan Otogar Taksi, Taksi Durağı, +90 542 503 07 24

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Erzincan Altıntepe Ören Yeri – Taksi – Taksi Erzincan – +90 542 503 07 24

16 Ağustos 2020 Altıntepe Ören Yeri Taksi en yakın durağımız en yakın erzincan taksi durağı en yakın taksi durağı Erzincan 7 / 24 Taksi Erzincan 7 / 24 Taksi olarak Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? Erzincan 7/24 Taksi olarak Erzincan Taksi Erzincan taksi çağırma Erzincan taksi çağırmak Taksi yolculukları yolculuk yapmak 0

 

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinin kuzeyinde yer alan Erzincan, günümüzde olduğu gibi geçmişte de içerisinde bulundurduğu bir çok güzellik ve zenginlikle birlikte insanların dikkatini çekmektedir.

Milattan Önceki zamanlarda, Anadolu’nun jeopolitik ve coğrafi konumunun verdiği avantajları fark eden uygarlıklar yavaş yavaş Anadolu’nun içerisine yerleşmeye başladılar.

Bu uygarlıklar içerisinde tarihimiz adına ilklere imza atan, Hititler, Urartular gibi uygarlıklarda yer almaktadır. Yerleşik hayata geçilmesinden çok sonra olan bu zamanlarda uygarlıkların gelişmesi ve geçinmesi adına, limancılık, tarım gibi faktörler oldukça önem arz etmekteydi.

Erzincan’da ise önemli olan unsur, o zamanlarda ticarete oldukça önem veren uygarlıkların kıtalar arası bu ticareti sürdürebilmesi için kullandıkları İpek ve Baharat yoluydu.

Erzincan, ipek yolunun üzerinde yer almasından dolayı ticaret için yolculuk yapan kişiler tarafından ziyaret edilen bir şehirdi. Bundan dolayı şehirde yolculuk yapan bireylerin dinlenmesi adına Kervansaray bulunmaktaydı.

Şehir zamanla sadece ticaretle uğraşanların değil bir çok uygarlığı dikkatini çekmesiyle önemli yerleşim alanlarından biri haline geldi

Bu uygarlıklar zamanla yok olsalar da geride varlıklarının kanıtı olarak bir çok tarihi yer bıraktılar. Bu tarihi yerlerden en önemli yerden biri ise başta Urartular olmak üzere uygarlıkların yaşadığı Altın Tepe Ören Yeri’dir.

Altıntepe Ören Yeri 

Altıntepe Ören Yeri, Erzincan ilinden 22 km uzaklıkta olan Üzümlü ilçesinde bulunmaktadır.

Ören yeri zamanında Urartu, Bizans ve Osmanlı gibi önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Burada yapılan kazılarda bu medeniyetlere rastlanılan kalıntılar ise bunu doğrular niteliktedir.

Ören Yerinin gündeme oturması 1938 ve 1956 yılları arasında buradaki iki mezarın soyulması ile olmuştur. Bundan sonra ise Ankara Üniversitesi bu alanda bir çok çalışma gerçekleştirmiş ve burada önemli kalıntılara ulaşılmıştır.

1959 yılında Prof.Dr.Tahsin Özgüç tarafından  kazılara başlayıp 1967 yılında sona eren bu çalışmalar doğrultusunda Urartu dönemine ait önemli eserlere ulaşılmıştır.  Elde edilen eserler Anadolu arkeolojisine önemli katkılar sağlamıştır.

Tepenin üst kısımlarında Urartu dönemine ait iç kale kapısı ve surları Bizans zamanında tahrip edilmiş bir şekilde tapınak, saray ve mezarlar bulunmuştur.

Altın Tepe Ören Yerinde Eserlerine ulaşılan Urartular Kimlerdir?

Urartular, başkenti Van olan tarihi krallıktır. En güçlü dönemlerini M.Ö 7.ve 8. yüzyılda yaşamışlardır.

Devlet, Van Gölü’nden 1625 km daha yüksekte olup Urmiye Gölünden ise 336 metre daha yukarıda bulunmaktadır. Bu iki göl Anadolu ve İran’ın en büyük gölleridir. Deniz olarak da adlandırılır.

Urartulardan, Tevratta Ararat, daha sonraları ise Asur yazıtlarında Uruatri olarak bahsedildiği görülmektedir. M.Ö 13. yüzyıllarda Urartuların birleşik olarak değilde belli başlı bölgelerde topluluk olarak yaşadıkları görülmektedir.

Demir çağa girilmesiyle birlikte devletlerin silahlanma sürecininde başlamasıyla devletler birbiriyle savaşa girmeye başladı. Urartular’ın yıllardır süre gelen birleşme çalışmaları böylece, Asurluların onlara yaptıkları akınlar sayesinde hızlandı ve Van Gölü kıyısında Tuşpe’de I. Sarduri tarafından Urartular devleti kuruldu.

M.Ö 7. yüzyılda İskid ve Medlerin akınlarına uğrayan devlet zamanla zayıfladı ve 590 yılında İran’dan gelen Medler tarafından yıkıldı.

Altıntepe Ören Yeri Nerede ve Nasıl Ulaşılabilir ?

Altın Tepe Ören yeri, Erzincan’ın Üzümlü ilçesine bağlı Bahçeşehir Mahallesi’nde bulunur.

Ören Yerine ulaşmak için ilk önce Üzümlü ilçesine ulaşmalısınız. Üzümlü ilçesi Merkezden 22 km kadar uzaklıkta yer almaktadır.

Erzincan, Doğu Anadolu’da dokuz ilçesi bulunan bir ildir. Birden fazla tarihi ve doğa güzellikleri bulunan bu il, Türkiye’deki Turistlik alanlarımızdan biri olmakta ve her yıl yurt içi ve yurt dışı olmak üzere insanlar tarafından ziyaret edilmektedir. Günümüz koşullarında, bizler kendimizin ve çevremizin sağlığına dikkat etmek adına bu ziyaretlerimizi güvenli bir şekilde yapmayı tercih ediyoruz. Bu koşullarda kalabalık ortamlara girmek yerine özel araçlarla seyahat etmek hem bizim hemde çevremizdekilerin güvenliği için doğru olacaktır. Araba ile yolculuk edemeyenler için ise taksiler kurtarıcı görevi görecektir. Bizlerde Erzincan 7/24 Taksi olarak sizler için arabalarımızı gün içerisinde sıklıkla temizliyor ve hijyenimize dikkat ediyoruz. Gerek Altıntepe Ören Yeri gerekse Erzincan da ki herhangi bir yere ulaşımınız için bize ulaşabilirsiniz. Erzincan’da sizlerin ulaşmak istediği bir çok alanda durağımız bulunmakla birlikte İnternet sitemizde size en yakın durağın telefon numaralarına ulaşıp bizimle kolaylıkla iletişim haline geçebilirsiniz.

Erzincan 7 / 24 Taksi olarak Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Öncelikle sizin bize kolaylıkla ulaşabilmeniz adına sizlerin bize en çok ihtiyaç duyabileceği hastane, havaalanı gibi yerlerden bizlere ulaşabilirsiniz. Şayet durağımızın olmadığı bir alanda iseniz bize kolaylıkla ulaşabilmeniz adına telefon numaralarımız sitemizde mevcuttur. Bizi aradığınızda kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Size en yakın durağımızı bulabilmek adına sitemize girerek size en yakın durağımızı bulabilirsiniz.

Bizimle birlikte yapacağınız yolculuklarda size rahat ve güvenilir bir yolculuk vadediyoruz.

Taksi yolculuklarında en çok dikkat edilen ve aranan hususlardan bir tanesi ise şoförlerin araba kullanımları ve sizinle içerisinde bulunacağı diyaloglardır. Şoförlerimiz sizleri istediğiniz yerlere kolaylıkla ve güvenle yetiştirmek için hazır bulunmaktalar.

Bizi isteğiniz saatlerde arayabilirsiniz. Özellikle geceleri kendi başımıza yolculuk yapmak artık çok fazla güvenli değil. Bu sebeple o saatlerde bile size acilen ulaşmak ve yardımcı olmak bizim önceliğimiz.

Gönül rahatlığıyla bizimle yolculuk yapabilirsiniz.

Sizin memnun olmanız ve yolculuğunuzu gönül rahatlığıyla gerçekleştirmeniz bizim için oldukça önemlidir.

Özellikle içerisinde bulunduğumuz bu dönemde sizin için ve kendimiz için temizlik oldukça önemli hale gelmiş durumda. Sizlerin sağlıklı bir yolculuk geçirmek amacıyla bireysel yolculuk için bizi tercih etmeniz bizi gururlandırmakta ve bilakis bu sebeple sizin için taksilerimizi temiz ve ferah tutmaktayız.

Pandemi döneminde araçlarımızı sıklıkla temizleyerek sizlerin sağlını korumak adına dikkatle çalışmaktayız. Siz de bu pandemi döneminde gönül rahatlığıyla sağlıklı bir yolculuk için bizi tercih edebilirsiniz.

Ücretlerimizi öğrenmek ve bizim ile ilgili daha çok bilgi elde etmek için sitemizdeki diğer blog yazılarını okuyabilirsiniz. Hemen Erzincan’ın her bölgesinden taksi çağırmak için aşağıdaki iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button